ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7132122
*
nr 713 2122
Spegel
+ Väggkonsol, 1800-tal, höjd: 143+ 51
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2011
kl 17:06:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 08:33:16
1
Vinnande bud
4/9 10:55:33
2
700 kr
4/9 11:03:32
3
1.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar väggkonsol
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:23
-
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:57
*
Spegel
nr 713 2122
Spegel
+ Väggkonsol, 1800-tal, höjd: 143+ 51
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 08:33:16 | 1 | Vinnande bud |
| 4/9 10:55:33 | 2 | 700 kr |
| 4/9 11:03:32 | 3 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar väggkonsol
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:23 -
6480 Spegel
Förgylld, 81x41 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:57



